Czy kilka antywirusów na jednym komputerze to dobry pomysł?

Im więcej czytamy i słyszmy o zagrożeniach, jakim podlega każdego dnia wykorzystywany przez nas system komputerowy oraz telefony, zwykle obawiamy się coraz bardziej, stosując nie do końca dobre pomysły. Jednym z nich jest zainstalowanie na jednym komputerze dwóch różnych programów antywirusowych – oczywiście im bardzie groźny i bezwzględny dla szkodliwego oprogramowania, tym bardziej się z tego faktu cieszymy. Nie do końca jednak jest to faktyczny powód do radości.

Więcej znaczy lepsza ochrona?

Podejmując decyzję o zainstalowaniu kilku programów antywirusowych jednocześnie kierujemy się zwykle przeświadczeniem, że więcej będzie oznaczało lepszą ochronę. W praktyce jednak okazuje się, że może być zupełnie odwrotnie, a takie działanie da zupełnie odwrotny efekt do zamierzonego. W większości przypadków zainstalowanie choćby już dwóch różnych antywirusów będzie powodowało spowolnienie systemu, nie wszystko będzie działało, jak powinno, a to może być dopiero początkiem naszych problemów z komputerem.

Specjalistyczna pomoc

W takich wypadkach najlepiej jest samodzielnie niczego nie kombinować, chociaż przywrócenie ustawień fabrycznych wydaje się w każdym wypadku całkiem rozsądnym rozwiązaniem. Jednak najpewniejsze oraz najlepsze efekty zdecydowanie da serwis komputerowy  który każdego dnia zajmuje się takimi właśnie przypadkami. Warto serwisanta dokładnie poinformować, jakie programy oraz jakie antywirusy były ostatnio instalowane na naszym komputerze.

Post Author: admin

2 thoughts on “Czy kilka antywirusów na jednym komputerze to dobry pomysł?

  rafał

  (25 lipca 2017 - 01:48)

  Zrobiłam sobie kiedyś taki numer, faktycznie bez serwisu się nie obeszło

  anna

  (25 lipca 2017 - 01:54)

  Idę zaraz odinstalować jednego…..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *