Czy komputer jest w stanie sam rozwiązać swoje problemy?

 

Czasami nie przychodzi nam do głowy nic sensownego, co mogłoby rozwiązać nasze problemy związane z komputerem i na przykład jego kłopotami z uruchomieniem. W każdym systemie Windows znajduje się specjalna zakładka, mająca „moc” resetowania systemu operacyjnego Windows, czyli zakładka związana z rozwiązywaniem problemów. Być może kliknięcie w ten przycisk mógłby być ratunkiem, jednak jeśli niekoniecznie znamy się na tego typu operacjach, zdecydowanie lepszym posunięciem będzie postawienie na pomoc informatyczną , zawsze zwartą i gotową, aby pomagać.

Po co nam resetowanie systemu?

Opcja przywracania systemu potrzebna jest nam w chwili, kiedy któreś pliki systemowe ulegają uszkodzeniu i na przykład uniemożliwiają uruchomienie komputera. W takich sytuacjach zresetowanie go sprawi, że system powróci do ustawień fabrycznych, a więc pozbędzie się błędnych plików, nie zmieniając przy tym żadnych innych danych. Środowiskiem odzyskiwania systemy jest WinRE.

Tylko dla wtajemniczonych?

Takie zabiegi oczywiście można wykonywać samodzielnie, jednak nie dla wszystkich będzie to proste zadanie – dla większości przeciętnych użytkowników wykonanie operacji resetowania systemu znajduje się daleko poza zasięgiem. Nie ma to, jak niezastąpiony w takich sytuacjach serwis komputerowy , który tego typu zadania wykonuje niezwykle szybko i sprawnie, za stosunkowo niewielkie pieniądze, odpowiednie oczywiście do czasu poświęconego na naprawę komputera.

Post Author: admin

2 thoughts on “Czy komputer jest w stanie sam rozwiązać swoje problemy?

  rafał

  (25 lipca 2017 - 01:48)

  Nie znam się, więc ja oddaję komputer do serwisu.

  anna

  (25 lipca 2017 - 01:50)

  Ja kiedyś grzebałem przy tym, ale efekt był jeszcze gorszy niż przed.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *