Dlaczego komputer tak wolno działa?

To zdecydowanie najczęstszy problem wielu użytkowników komputerów, a rozwiązanie tego problemu jest zwykle banalne, chociaż odwrócenie skutków bywa niełatwe i często wymaga specjalistycznej pomocy. Nie wszystko, co zrobimy z naszym komputerem, będzie proste do odwrócenia i czasem zdarzy się, że konieczna będzie miejscówka, gdzie naprawa komputerów jest szybka i skuteczna.

Za dużo programów

Zdarza nam się dosyć często, zwłaszcza wtedy, kiedy nasz komputer niemal pachnie jeszcze nowością, instalować naprawdę masę programów, aplikacji oraz łatek, gadżetów i wszystkiego, co zapycha nasz komputer. Wiele z instalowanych przez nas programów ma automatyczne uruchamianie się podczas startu, co dodatkowo spowalnia działanie komputera oraz systemu. Warto więc wybrać jedynie te z programów, z których faktycznie korzystamy, a resztę zwyczajnie odinstalować. Część z nich również można wykorzystywać w wersji internetowej, bez konieczności instalowania specjalnego oprogramowania.

Robaki, wirusy

Część z instalowanych programów będzie z pewnością zawierała dodatkowo szkodliwe oprogramowanie, jeśli nie zostanie ściągnięte ze strony producenta czy nie zostanie wcześniej zeskanowane na obecność wirtualnego zagrożenia. Konieczne jest pamiętanie o posiadaniu zawsze aktualnego programu antywirusowego – ale tylko jednego, aby dwa nie walczyły ze sobą, spowalniając korzystanie z komputera lub w ogóle wykluczając taką możliwość. Warto też pamiętać, że złośliwe oprogramowanie ciężko dzisiaj usunąć samemu i często potrzebne jest pogotowie komputerowe , aby naprawić powstałe szkody.

Post Author: admin

2 thoughts on “Dlaczego komputer tak wolno działa?

  rafał

  (25 lipca 2017 - 01:48)

  Rany, a ja zapomniałam o antywirusie!

  anna

  (25 lipca 2017 - 01:50)

  Jakoś nie stosuję antywirusów i mój komputer ma się całkiem nieźle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *