Hasło do lokalnego konta systemu Windows. Jak sobie z nimi poradzić?

W wersji Windows 10 producent daje możliwość logowania się do urządzeń z tym systemem za pomocą różnych rodzajów kont. Mamy więc konto połączone, nie powiązane bezpośrednio z tylko jednym urządzeniem, dlatego umożliwiające korzystanie z niego na wielu różnych urządzeniach. Wszystkie dane oraz aplikacje, zapisywane są w chmurze i są dostępne w dowolnym miejscu po zalogowaniu się do swojego konta.

Jak odzyskać hasło?

Jeśli nasze hasło w jakiś sposób się nam zgubi lub zwyczajnie zapomnimy, jak ono brzmi, mamy możliwość odzyskania go z dowolnego innego urządzenia, jeśli tylko posiada dostęp do Internetu. Warto jednak pamiętać, że konto na komputerze lokalnym jest związane z tym jednym, konkretnym urządzeniem i nie ma do niego dostępu z poziomu jakiegokolwiek innego urządzenia.

Jak rozwiązać problem zapomnianego hasła?

Aby w tym wypadku odblokować konto, konieczne jest pamiętanie wskazówek związanych z ustalanym hasłem. W innym przypadku konieczna będzie naprawa komputerów. Serwis nie powinien być jednak zanadto zdziwiony przedstawionym problemem. Warto pamiętać, że jeśli jakiś dowolny problem związany z informatyką przerasta nas, zdecydowanie nie powinniśmy zabierać się za samodzielną naprawę, ponieważ dzisiejsze komputery są bardzo delikatne i nie każde działanie będzie dla nich najlepsze – szczególnie to amatorskie. Zwykle serwis komputerowy  uzależnia swoje ceny od ilości pracy, jaką musi włożyć w naprawę, co raczej nikogo nie powinno dziwić.

Post Author: admin

2 thoughts on “Hasło do lokalnego konta systemu Windows. Jak sobie z nimi poradzić?

  rafał

  (25 lipca 2017 - 01:48)

  Nie mam pojęcia, o co chodzi z tymi kontami.

  anna

  (25 lipca 2017 - 01:51)

  Ja coś próbowałam kombinować, ale nie do końca mi to wyszło

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *