System Windows 10 nie chce się uruchomić

Czasami wszystko pozornie wydaje się w porządku, a jednak system Windows z niejasnych dla nas przyczyn nie chce wystartować. Jeśli przy tym pojawiają się jakieś określone komunikaty, powinniśmy zanotować dokładnie ich treść. W następnej kolejności mamy dwie opcje: wyszukujemy dany komunikat w wyszukiwarce i pomocy oczekujemy po wpisach na tematycznych forach internetowych lub wzywamy pogotowie komputerowe  przekazując informację o komunikatach.

Ustawienia BIOS – resetowanie

Jedną z opcji, które mogą okazać się całkiem przydatne dla naszego problemu, jest resetowanie środowiska BIOS do ustawień fabrycznych, czyli inaczej domyślnych. W ten sposób jesteśmy w stanie cofnąć ostatni, być może chybiony krok na naszym komputerze i właśnie to może spowodować, że odzyskamy pełen dostęp do naszego komputera. Systemy BIOS różnią się nieco między sobą, więc aby wejść do systemu, należy wcisnąć określony klawisz, wyświetlony zawsze na dole ekranu. Aby zakończyć operację, trzeba zatwierdzić wybrane opcję i kliknąć wyjście.

Jeśli nie do końca się znamy

Dla większej części z nas komputer służy głównie do rozrywki oraz jako sposób na spędzanie wolnego czasu, mało kto więc zna się na nich od strony technicznej, czyli bardziej profesjonalnie niż przeciętny przeszukiwacz Internetu. Jeśli nie czujemy się na siłach, nie powinniśmy zbytnio kombinować – lepiej jest zaufać specjalistom, prowadzącym serwis komputerowy

Post Author: admin

2 thoughts on “System Windows 10 nie chce się uruchomić

  rafał

  (25 lipca 2017 - 01:47)

  Za BIOS-a sam bym się nie brał.

  anna

  (25 lipca 2017 - 01:49)

  Nie znam się na takich rzeczach, więc nigdy nie robię nic przy nich sama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *