Telefon nagle dziwnie się zachowuje – jaka może być przyczyna?

Z naszych telefonów korzystamy w zasadzie bez przerwy – już nie tylko służą nam do dzwonienia czy wysyłania SMS-ów, ale w większości służą naszej rozrywce i może właśnie dlatego tak bardzo niepokoi nas fakt, kiedy nagle z naszym telefonem zaczyna się dziać coś niedobrego. Instalowanie różnych aplikacji to w zasadzie dla nas chleb powszedni, jednak nasz telefon może odbierać to zupełnie inaczej. Na szczęście w kryzysowych sytuacjach pogotowie komputerowe  jest w stanie rozwiązać również nasze problemy związane z systemem operacyjnym na telefonie.

Dlaczego telefon odmawia posłuszeństwa?

Czasem zwyczajnie ściągniemy niekoniecznie odpowiednią aplikację dla naszego systemu – wtedy w większości przypadków telefon zaczyna się wieszać, nie odpowiada na polecenia, a w nas narasta coraz większa frustracja. W takich wypadkach dobrym rozwiązaniem jest przywrócenie ustawień fabrycznych, ponieważ może okazać się, że winowajcą jest ostatnio zainstalowana aplikacja, która nie jest kompatybilna z naszym oprogramowaniem na telefonie.

Jakie są inne możliwości

Jeśli przywrócenie ustawień fabrycznych niewiele pomogło, może to oznaczać, że problemem jest na przykład zainstalowanie się na telefonie złośliwego oprogramowania, które w równym stopniu, o ile dzisiaj nie jeszcze bardziej, atakuje głównie telefony komórkowe, nie tylko same komputery. Warto więc posiadać program antywirusowy również na komórce, nie tylko na komputerze oraz dbać o ciągłą aktualizację.

Post Author: admin

2 thoughts on “Telefon nagle dziwnie się zachowuje – jaka może być przyczyna?

  rafał

  (25 lipca 2017 - 01:48)

  Niby oczywiste, ale mało kto ma antywirusa na telefonie

  anna

  (25 lipca 2017 - 01:50)

  Ja od jakiegoś czas zawsze aktualizuję antywirusa na telefonie – jednak przykre doświadczenia bardzo szybko uczą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *